Narona – Ragusa – Epidaurus – Corcyra - izvanučionička nastava

U pohode ovim slavnim gradovima krenuli su učenici i njihovi nastavnici  protekli vikend, od 5. do 7. svibnja, kako bi ostvarili  međupredmetne korelacijske ishode u nastavi i naučili ono što je najvažnije; nastavu u učionici povezati s radom na terenu.

Naše putešestvije počelo je posjetom Arheološkom muzeju u Vidu, u kojem smo naučili, iz riječi našeg bivšeg učenika, a danas restauratora Vedrana Kundića o veličini i snazi nekadašnje Narone .

Slijedi put za Dubrovnik, boravak u Ženskom đačkom domu (kojem ovom prilikom zahvaljujemo  na gostoprimstvu), a onda razgled grada uz stručno vodstvo, penjanje žičarom na Srđ i posjet Muzeju domovinskog rata.

Cavtat i njegovo ime nezaobilazna su destinacija ovoga kraja Lijepe naše u kojem smo posjetili Kuću Bukovac i Mauzolej obitelji Račić, kipara Ivana Meštrovića, a napravljenog od bračkog kamena.

Korčula, kao naša zadnja destinacija uz stručno vodstvo gradonačelnika, gospodina Fabrisa, zaokružuje naš put.

Vratili smo se na Brač puni dojmova, s novim spoznajama, znanjima i iskustvima i s jednom željom -  da se ovakav vid nastave, ali i suradnje nastavi i sljedeće godine.

Sve slike možete vidjeti OVDJE.

Vesna  Martinić, prof.

objavio: Karmela Šegvić   datum: 16. 5. 2017.

natječaji

KLESARSKI TEHNIČAR