
Narona – Ragusa – Epidaurus – Corcyra - izvanučionička nastava
U pohode ovim slavnim gradovima krenuli su učenici i njihovi nastavnici protekli vikend, od 5. do 7. svibnja, kako bi ostvarili međupredmetne korelacijske ishode u nastavi i naučili ono što je najvažnije; nastavu u učionici povezati s radom na terenu.

Naše putešestvije počelo je posjetom Arheološkom muzeju u Vidu, u kojem smo naučili, iz riječi našeg bivšeg učenika, a danas restauratora Vedrana Kundića o veličini i snazi nekadašnje Narone .
Slijedi put za Dubrovnik, boravak u Ženskom đačkom domu (kojem ovom prilikom zahvaljujemo na gostoprimstvu), a onda razgled grada uz stručno vodstvo, penjanje žičarom na Srđ i posjet Muzeju domovinskog rata.
Cavtat i njegovo ime nezaobilazna su destinacija ovoga kraja Lijepe naše u kojem smo posjetili Kuću Bukovac i Mauzolej obitelji Račić, kipara Ivana Meštrovića, a napravljenog od bračkog kamena.
Korčula, kao naša zadnja destinacija uz stručno vodstvo gradonačelnika, gospodina Fabrisa, zaokružuje naš put.
Vratili smo se na Brač puni dojmova, s novim spoznajama, znanjima i iskustvima i s jednom željom - da se ovakav vid nastave, ali i suradnje nastavi i sljedeće godine.
Sve slike možete vidjeti OVDJE.
Vesna Martinić, prof.
| « Studeni 2025 » | ||||||
| Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |